FaceTime ile Birebir ya da Grup Araması Nasıl Yapılır?

Uzakta olsan da bağlantıdan kopma…

 

 

FaceTime ile Birebir ya da Grup Araması Nasıl Yapılır? Kaç kişi katılabilir?

Apple cihalarınızda bulunan FaceTime uygulaması dilediğiniz yerden dilediğiniz kişi veya kişilerle görüntülü veya sesli arama yapma imkanı sağlar. Birebir veya grup araması yapabileceğiniz bu uygulama ile bir grup FaceTime aramasına 32 kişiye kadar katılımcı davet edilebilir (bu özellik bazı bölgelerde kullanılamayabilir).

 

FaceTime ile Birebir ya da Grup Araması Nasıl Başlatılır?

Birebir bir Facetime araması başlatmak için FaceTime uygulamasında sağ üstte bulunan + simgesine dokunun. Aramak istediğiniz adı veya numarayı en üstteki giriş alanına yazın, görüntülü arama yapmak için video simgesine veya sesli FaceTime araması yapmak için ses simgesine dokunmanız yeterlidir. Kişiler uygulamasını açıp, kişileri oradan eklemek için ise yukarıda bulunan + simgesine dokukanilir ya da hızla bir arama yapmak için FaceTime aramaları listenizde bulunan bir kişiye dokunabilirsiniz.  

Grup FaceTime araması başlatmak için FaceTime uygulaması içinde bulunan sağ üstteki + simgesine dokunun. Daha sonra aramak istediğiniz kişilerin adını veya numarasını üstte bulunan giriş alanına yazın. Kişiler uygulamasını açıp kişileri oradan eklemek için ise yukarıda bulunan + simgesine dokunabilirsiniz. Görüntülü arama yapmak için de video simgesine veya sesli arama yapmak için telefon simgesine dokunmanız yeterlidir. Katılımcılar ekranda bir kare üzerinde görünür. Ekrana sığmayan kareler ise alt taraftaki satırda görünür, göremediğiniz bir katılımcıyı bulmak için satırı kaydırmanız yeterlidir.

Görüşme sırasında bir katılımcı başka bir katılımcıyı istediği an ekleyebilir. Bunun için görüşme sırasında denetimleri açmak için ekrana dokunun, denetimlerin en üstünden yukarı kaydırarak Kişi Ekle’ye dokunun. Eklemek istediğiniz kişinin adını, Apple kimliğini veya telefon numarasını en üstteki giriş alanına yazın veya eklemek için + simgesine dokunun. Son olarak da FaceTime’a Kişi Ekle’ye dokununarak katılımcıyı ekleyebilirsiniz.

eticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır