EDIUS PRO 9


  Grass Valley’in olağanüstü güçlü ve güvenilir bir video kurgu çözümü olan EDIUS’un en yeni sürümü 9, Türk editörlerle buluştu.

EDIUS’un yeni versiyonu 9, High Dynamic Range (HDR) videoları, diğer kurgu yazılımlarından farklı olarak içe aktarma, düzenleme ve çıktı alma dahil tüm işlemleri en kullanıcı dostu bir şekilde destekliyor. EDIUS 9 var olan Log’lara ek olarak, Sony ve Panasonic kameralar tarafından sağlanan birkaç yeni Hibrit Log Gamma(HLG) için de tam destek veriyor. HLG ile videolar, standart bir ekranda harika görünüyor ve hatta bir HDR monitörde çok daha göz alıcı görüntüler sunuyor. Ayrıca EDIUS 9 kaydedilen renk uzayını(color space) algılayabiliyor ve kurguda hiçbir işlem gerektirmeden otomatik olarak doğru ayarları uyguluyor.
 

 
EDIUS 9, profesyonel kameralar, dronelar, aksiyon kameraları ve akıllı telefonlar da dahil olmak üzere geniş bir yelpazedeki HDR kaynaklarını (PG & HLG) destekliyor. SDR ve Log’dan HDR’ye dönüştürüyor ve aynı timeline içinde SDR ve HDR görüntülerin kurgusuna imkan veriyor. Uyumlu capture ve ön izleme kartları ve monitörlerle gerçek bir HDR ön izleme sağlıyor. HDR projelerden, HDR TV’lerde izlemek ve YouTube’da yayınlamak için (H.264 ve H.265, 10bit, 4:2:2 olarak) çıktı(export) alınabiliyor.
Bunun da ötesinde artık EDIUS 9, BT.2020 ve BT.2100 de dahil olmak üzere çok çeşitli renk uzaylarına destek veriyor. Ayrıca Canon C200’ün 10bit Cinema DNG formatının yanısıra Cinema Raw Light’a da destek veriyor.
 

 

 
Edius 9’da kurumsal müşteriler için yeni bir lisans modeli olan Floating License(Yüzer lisans) modeli de planlanan özellikler arasında. Çok sayıda lisans kullanan büyük kurumlara esneklik sunacak bu model, EDIUS’un kurulu tüm bilgisayarlarda kullanılmasını sağlayacak. Bir account’a tanımlanan lisanslarda aynı anda aktif olan lisanslar dikkate alınacak ve satın alınan adet kadar kullanıcı aktif olabilecek.
Ayrıca EDIUS 9, bulut tabanlı çalışan kurumlar için de materyallere doğrudan erişimi mümkün kılacak, böylece büyük miktarda veri yüklemek ve indirmek zorunda kalınmayacak.
 

 
Grass Valley daha önce de olduğu gibi, EDIUS 9’a yaklaşık 2 yıllık kullanım ömrü boyunca sürekli olarak daha fazla özellik eklemeye devam edecek ve yine hepsi ücretsiz olacak. Bunlar yeni araçlar ve özellikler olabilecek, örneğin EDIUS kullanıcılarının talep ettiği birden fazla görüntünün otomatik ses senkronizasyonu(özellikle düğün çekimleri veya müzik klipleri için), 8K ve yüksek kare hızı desteği gibi. “Closed caption titling” ve arka planda(backround) render desteği de ücretsiz olarak EDIUS 9 Workgroup’ta sunulması planlanan güncellemeler arasında.
 

 

 
 
 

Formu Doldurun, Sizi Arayalım.eticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır