Yenilikleriyle macOS Catalina

macOS Catalina ile Mac’inizde daha fazlasına hazır mısınız?

Yenilikleriyle macOS Catalina

Yeni uygulamaları ile Mac’inizle müzik, TV ve podcast kullanımını deneyimleyin. Bunlarla birlikte iPad’lerde kullanılan uygulamalar da artık Mac’te! Sidecar sayesinde iPad ve Apple Pencil ile çalışma alanınızı genişleterek, işlerinizi bir üst boyuta çıkarın. Voice Control ve yeni büyütme özellikleri sayesinde de Mac daha erişilebilir hale geliyor.

 

Yeni Uygulamalar

Mac için yeni uygulamalardan biri olan Apple Music uygulaması ile milyonlarca şarkıyı indirip, Arşiv’inizde saklayabilir, dilediğiniz zaman dinleyebilirsiniz. Bununla birlikte yeni uygulamalardan olan Apple TV uygulaması ile film satın alabilir, kiralayabilir; Amazon Prime Video ya da Netflix gibi kanallardaki TV programlarını istek üzerine reklamsız, çevrim içi ya da çevrim dışı olarak izleyebilirsiniz. Yarım bıraktığınız içeriklere dilediğiniz cihazınızdan kaldığı yerden devam edebilirsiniz. Yeni uygulamalardan bir diğeri ise Apple Podcasts. Apple Podcasts uygulaması ile birçok kritere ve ilgi alanınıza göre içerikler dinleyebilirsiniz. Mac’inizde dinlemeye başladığınız bir bölümü diğer cihazlarınızdan da dinlemeye devam edebilirsiniz.

 

Sidecar ve Voice Control Özellikleri

Sidecar özelliği ile iPad’i ikinci bir Mac ekranı olarak kullanarak çalışmalarınız için daha fazla alana sahip olursunuz.Bir uygulamadaki görüntüyü referans alarak başka bir uygulamada çalışın ya da iPad’inizdeki araçları kullanırken işlerinizi Mac’inizde görüntüleyin. Bunlarla birlikte de çizim veya işaretlemeler yapmak için Apple Pencil’ı kullanabilirsiniz. iPad veya iPhone’unuzda çizim oluşturup, Mac’inizdeki herhangi bir belgeye ekleyebilir; iPad veya iPhone’unuzu, Mac’inizde bir PDF belgesi imzalamak veya bir ekran görüntüsü işaretlemek için kullanabilirsiniz.

Voice Control ve yeni büyütme özellikleri sayesinde daha erişilebilir hale gelen Mac’iniz artık tamamen sesiniz ile kontrol edilebilir. Metnin Üzerinde Tutma özelliği sayesinde metinleri özel bir pencerede büyük ve yüksek çözünürlükte görüntüleme imkanı sağlar. Ayrıca Ekran Yakınlaştırma ile ekran standart çözünürlükteyken ikinci ekranda sabit olarak büyütme uygular.

 

Apple Uyumluluğu:

MacBook (2015 ve daha yeni modeller)

MacBook Air (2012 ve daha yeni modeller)

MacBook Pro (2012 ve daha yeni modeller)

Mac Mini (2012 ve daha yeni modeller)

iMac (2012 ve daha yeni modeller)

iMac Pro (2017 ve daha yeni modeller)

Mac Pro (2013 ve daha yeni modeller)

eticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır