Sıkça Sorulan Sorular

Öğrenci/Öğretmen için eğitim indiriminden nasıl yararlanabilirim?

Okuldan ya da e-devlet üzerinden alınan Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı öğrenci belgesi/kimlik kartı ve öğretmen görev yeri belgesi/kimlik kartı veya düz bir zeminde çekilmiş öğrenci belgesi/kimlik kartı ve öğretmen görev yeri belgesi/kimlik kartı fotoğrafı ile eğitim indiriminden yararlanabilirsiniz. (Öğretmen kimliğiniz üzerinde görev yaptığınız okul ve TC kimlik numaranız yazmıyorsa, belirtilen bilgileri [email protected] mail adresine belge üzerindeki isim, soy isim ve sipariş numaranızı da ekleyerek bizlere bildirmeniz gerekmektedir.) Belge güncel tarihli olmalıdır. E-devlet üzerinden belge alabileceğiniz linkler: Milli Eğitim Bakanlığı, Yüksek Öğretim Kurulu, E-Devlet Belge İndirme

Öğrenci/Öğretmen belgem yok eğitim indiriminden yararlanabilir miyim?

Temin edebileceğiniz güncel bir öğrenci belgesi yok ise maalesef eğitim indiriminden yararlanamıyorsunuz. Kurumsal/Bireysel fiyatlarımız hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Eğitim indiriminden yararlanıp faturayı şirket adına kestirebilir miyim?

Öğrenci/Öğretmen belge sahibi isim soyismi ve tc kimlik numarasına fatura kesilebilmektedir. Kurumsal/Bireysel fiyatlarımız hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Öğrenci/Öğretmen belgem yok, T.C. kimlik kartım ya da akbil yeterli olur mu?

Eğitim indirimli ürünlerimizden yararlanmak için T.C. kimlik kartı ya da akbil geçerli değildir. E-devlet üzerinden veya okulunuzdan alacağınız güncel bir öğrenci/öğretmen belgesi ya da öğrenci kimlik kartınızın düz bir zemin üzerinde çekilmiş fotoğrafı geçerlidir.

Öğrenci/Öğretmen belgemle daha önce ürün almıştım başka ürün alma hakkım var mı?

Farklı tarihlerde aynı takvim yılı başına bir (1) adet Mac Grubu (Masaüstü Bilgisayar, Dizüstü Bilgisayar, Mac mini), iki (2) adet iPad satın alabilirsiniz.

Kuralları okuduğumda her yıl için 1 adet yazıyor, ancak ben iki ayrı öğrenci/öğretmen için alacağım. İzlemem gereken prosedür nedir?

İki ayrı öğrenci/öğretmen için iki ayrı öğrenci/öğretmen belgesi olması durumunda eğitim indiriminden yararlanabilirsiniz.

Ürünler orijinal Apple ürünleri mi?

Evet, ürünlerimiz 2 yıl Apple Türkiye garantili ve orijinal Apple ürünüdür.

Eğitim indirimli ürün aldığımda garanti süresi değişir mi?

Hayır değişmez, ürünler 2 yıl Apple Türkiye garantilidir.

Öğrenci velisiyim çocuğumun belgesiyle kendime ürün alabilir miyim? 

Evet, çocuğunuzun öğrenci belgesiyle kendinize ürün alabilirsiniz.

Eğitim indirimi her ürün için gerçeli mi?

Her üründe eğitim indirimi geçerli değil, eğitim indirimli ürünlerde ''Eğitim İndirimi'' ibaresini görebilirsiniz.

Eğitim indirimini kullanırken fatura, teslimat bilgileri ile öğrenci/öğretmen belgesi aynı kişiye mi ait olmalı? Yoksa farklı olabilir mi? 

Eğitim indiriminden yararlandığınızdan fatura bilgileriyle öğrenci/öğretmen belgesine ait kişi bilgileri aynı olmalıdır. Teslimat bilgileri ve ödeme işlemleri farklı kişiye ait olabilir.

Alacağımız cihazlarda garanti süresi ve arıza tamir işlemleri nasıl yapılmaktadır?

Ürünler 2 yıl Apple Türkiye garantilidir. Herhangi bir sorun yaşadığınızda Apple Yetkili Servisimizden veya farklı bir Apple Yetkili Servisinden destek alabilirsiniz.

Aldığım ürünü iade etmek/değişimini sağlamak istiyorum, ne yapmalıyım?

Tarafınıza gönderilen ürünü iade edebilmeniz/değişimini sağlayabilmeniz için ürün kutusunun dışındaki jelatin de dahil olmak üzere hiçbir şekilde açılmamış, kapalı kutu olarak geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi halde açık olan ürünün değişimi veya iadesi gerçekleştirilememektedir.

iPhone’larda da öğrenci indirimi geçerli mi?

Hayır, telefonlarda eğitim indirimi geçerli değildir. 

Tax Free uygulaması geçerli mi?

Evet, Tax Free uygulmamız mevcuttur.

Siparişim elime ne zaman ulaşır?

Kargo süresinde ''1 - 3 İş Günü'' yazan ürünler en geç siparişinizin bir ertesi gününe kadar kargoya teslim edilir. Kargoya verilme süresi ''4-6 Hafta'' ya da ''2 Hafta'' yazan ürünler en geç belirtilen süreye kadar kargoya teslim edilir. Ürünlerin erken temini durumunda bu süre beklenmeden siparişiniz işleme alınır. Hafta sonu kargo çıkışı yapılamamaktadır. 

Kargo bilgilerini nasıl öğrenebilirim?

Kargo takip numaralarınız mail adresinize saat 19:00’dan sonra otomatik olarak düşecektir. Kargo takip numarası kısmında ‘’Sevk Edildi’’ ibaresi bulunan ürünler sevkiyat ekibi tarafından teslim edilecektir.

Birden fazla kredi kartı ile ödeme yapabilir miyim? Parçalı ödeme yapabilir miyim?

Birden fazla kart ile ödeme için sipariş verirken ödeme yöntemi olarak birden fazla kredi kartı ile ödeme seçip siparişinizi tamamlayın. Daha sonra sitenin arama çubuğunda ‘’jeton’’ kelimesini aratarak çıkan seçenekte istediğiniz ödeme miktarını girerek birden fazla kredi kartı ile ödemenizi gerçekleştirin. 

Kapıda ödeme seçeneği var mı? Birden fazla kredi kartı ile ödeme yapabilir miyim?

Kapıda ödeme seçeceğinde uygulanan yüksek komisyonlardan dolayı kapıda ödeme seçeceği kullanmamaktayız. 

eticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır

Çerez Kullanımı

Kişisel verileriniz, hizmetlerimizin daha iyi
bir şekilde sunulması için mevzuata uygun
bir şekilde toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak
için Gizlilik Politikası'nı inceleyebilirsiniz.