Kurban Bayramı dolayısıyla 14.06.2024 Cuma günü saat 15:30 ve sonrasında vermiş olduğunuz siparişler 24.06.2024 tarihinde sırayla kargoya verilecektir. İyi bayramlar dileriz.

Yardım Merkezi

Destek taleplerinizi [email protected] adresinden mail yoluyla veya 0212 210 0 444 no'lu telefondan bize ulaşarak iletebilirsiniz.

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Yanlış ürün sipariş ettiyseniz veya fikrinizi değiştirdiyseniz ürünlerinizin kargo hazırlıkları başlamadan önce aşağıdaki şekilde kolayca iptal edebilirsiniz.

Müşteri temsilcilerimize destek@pt.com.tr adresinden mail yoluyla veya 0212 210 0 444 no'lu telefonu arayarak kolayca ulaşıp sipariş iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ürünleriniz kargolanmak üzere hazırlanmaya başlandıysa (faturanız kesildiyse) veya kargoya verildiyse iptal edilemez. Bu durumda ürünü teslim aldığınızda iade edebilirsiniz.

Bunun için ‘Kargodaki siparişimi iptal etmek istiyorum’  kısmını inceleyebilirsiniz.

 

Siparişimi nasıl iptal / iade edebilirim?

 

Kargoya teslim edilmeyen siparişinizi iptal etmek için:

 

1-Ana sayfada yer alan "Hesabım" bölümünde bulunan “Siparişlerim“ sekmesinden siparişinizin durumunu kontrol ediniz.

 

2-Eğer sipariş durumunuz aşağıda ki statülerde ise kargoya verilmeden iptal edilebilmektedir.

-Havale/EFT kontrol ediliyor

-Birden Fazla Kart kontrol ediliyor

-Belge/bilgi bekleniyor

-Siparişiniz Alındı

-Siparişiniz Onaylandı Kargoya Hazırlanıyor

Siparişiniz faturalanmış ve mailinize faturanız iletilmiş ise kargoya teslim edilmiş olabilir. Bunun için sipariş numaranızı destek@pt.com.tr adresimize mail atarak veya 0212 210 0 444 no’lu telefonumuzdan ulaşarak iptal talebinde bulunup, siparişin kargoya verilmediğini teyit etmeniz gerekmektedir.

3-Ürün kargoya verilmemiş ise sipariş iptal edilecektir. Sonrasında ödeme iadesi tarafımızdan en geç 2 iş gününde yapılarak, banka tarafından hesabınıza yansıtılması 2-10 iş günü arasında değişmektedir.

Kargodaki siparişinizi iptal etmek için;

1-Ana sayfada yer alan Hesabım kısmında bulunan Siparişlerim sekmesinde siparişinizin durumunu kontrol edin.

2-Eğer siparişiniz “Siparişiniz kargoya teslim edildi” statüsünde ise ürün kargo tarafından size teslim edilirken teslim almadan iade olarak geri göndermeniz gerekmektedir.

3-Ürün depomuza ulaştığında iade işleminiz başlamaktadır.

4.Finans ekibimiz size mail yolu ile banka iade referans numarası iletmektedir. Bu iade referans numarası ile ödemenizi bankanızdan sorgulatabilirsiniz.

5-İade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır. Kredi kartı ile ödeme yaptıysanız ortalama 2-10 iş günü içerisinde yansımaktadır. Havale ile yapılan ödemelerde tarafımızdan ödeme iadesi gönderildiğine dair dekont en geç 2 iş günü içerisinde paylaşılmaktadır.

6-Taksitle yapılan alışverişlerin ücreti bankaya tarafımızdan tek seferde ödenir. Banka, bu tutarı kredi kartınıza taksit sayısı kadar ayda iade edebilir. Örn: 3 taksitle aldıysanız 3 ayda iade tamamlanır.

6.1- Havale/eft yoluyla ödeme yapılan siparişlerde iade işleminizin gecikmemesi adına banka bilgilerinizi destek@pt.com.tr adresine sipariş numarası ile birlikte paylaşmanız gerekmektedir.

-Teslim alınan ürününüzü iade etmek için;

1. İnternet sitemiz üzerinde "Hesabım" bölümünden İade/değişim formuna gidin

2. İade edilecek ürünle ilgili iade/değişim formunu doldurun.

3. Ürünü kutu ve aksesuarları tam şekilde üzerinde pt.com.trTEKNİK SERVİS ŞUBE yazarak, iade / değişim formunun yanında yazan ücretsiz iade kodu ile size en yakın aras kargo şubesinden gönderin.

4. Cihazınız teknik servise ulaştıktan sonra gerekli kontroller yapılıp (ortalama 3 iş günü sürmektedir) ödeme iade işlemleriniz finans ekibimiz tarafından başlatılmaktadır.

5. Finans ekibimiz size mail yolu ile banka iade referans numarası iletmektedir. Bu iade referans numarası ile ödemenizi bankanızdan sorgulatabilirsiniz.

6. İade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır. Kredi kartı ile ödeme yaptıysanız ortalama 2-10 iş günü içerisinde yansımaktadır. Havale ile yapılan ödemelerde tarafımızdan ödeme iadesi gönderildiğine dair dekont en geç 2 iş günü içerisinde paylaşılmaktadır.

6.1.Taksitle yapılan alışverişlerin ücreti bankaya tarafımızdan tek seferde ödenir. Banka, bu tutarı kredi kartınıza taksit sayısı kadar ayda iade edebilir. Örn: 3 taksitle aldıysanız 3 ayda iade tamamlanır.

6.2. Havale/eft yoluyla ödeme yapılan siparişlerde iade işleminizin gecikmemesi adına banka bilgilerinizi destek@pt.com.tr adresine sipariş numarası ile birlikte paylaşmanız gerekmektedir.

İade/iptal ettiğim ürünün ücret iadesi ne zaman yapılacak?

  • İade edilen ürün süreci aşağıdaki gibidir:

o Ürün bize ulaştıktan sonra iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir.

o Ürün iade şartlarına uygun ise ücret iade talimatı bankaya en geç 3 iş günü içerisinde verilir ve bankanıza bağlı olarak hesabınıza yansıması 2-10 iş günü sürmektedir.

o Ürün iade şartlarına uygun değilse adresinize geri gönderilir.

  • Ayrıca iptal veya iadeniz tamamlanınca üyelik e-mailinize bir bilgilendirme maili gönderilir.
  • Bu maili aldıysanız bankanıza bizim tarafımızdan ücret iadesi yapılmış demektir.
  • Mailinize iletilen referans numaranızla bankanızdan iade kontrolü yapabilirsiniz.
eticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır

Çerez Kullanımı

Kişisel verileriniz, hizmetlerimizin daha iyi
bir şekilde sunulması için mevzuata uygun
bir şekilde toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak
için Gizlilik Politikası'nı inceleyebilirsiniz.